دانستنی ها

چرا بادام زمینی آستانه؟

بادام زمینی انواع مختلفی دارد که از معروف ترین آن ها می توان به بادام زمینی خام ، شور، برشته، برشته شور، خراسانی، آستانه اشرفیه، گیلان، چینی و…اشاره کرد. که ارزان ترین آن که از کیفیت پایینی برخوردار است همان بادام زمینی چینی است. و با کیفیت ترین آن بادام زمینی آستانه اشرفیه است. که کشاورزان در آستانه اشرفیه به فروش عمده بادام زمینی آستانه اشرفیه مشغول هستند البته به صورت جزئی نیز محصولات خود را به فروش می رسانند.

بادام زمینی مرغوب آستانه اشرفیه بدلیل خاک مناسب و مرغوب شهرستان آستانه اشرفیه از شهرستان‌های گیلان و اقلیم بسیار مناسب آن برای کشت بادام زمینی، این محصول با کیفیت و مرغوبیتی بسیار بالا در این مکان کشت می‌شود. بادام زمینی شهرستان آستانه اشرفیه مرغوب‌ترین نوع بادام زمینی در کشور است که از اوایل اردیبهشت تا نیمه خرداد کشت شده و در اواسط شهریور تا اواخر مهر برداشت می‌شود.

صنعت کاشت و برداشت بادام زمینی در آستانه اشرفیه ۷ هزار خانوار موقعیت شغلی ایجاد کرده است که ۴ هزار خانوار به‌طور مستقیم و ۳ هزار خانوار در زمینه فرآوری این محصول مشغول به کار هستند.

شرکت بازگانی برادران بصری مفتخر است که این محصون درجه یک و مفید را تهیه و در بسته بندی های استاندارد به دست شما عزیزان برساند.